Balıklı Kedi Maması 

Balıklı Kedi Maması 

 Kedilerimiz bizler için çok değerlidir. Genellikle çok küçük yaşlarda evlerimize aldığımız kediler büyüdükleri zaman neredeyse evimizin bir bireyi haline gelirler. Böylece hastalanmaları ya da ölmeleri durumunda rottweiler adeta evimizden bir bireymiş gibi acı duyup üzülürüz. Ayrıca kedilerimiz çok narin yaratılışlı hayvanlardır. Köpek gibi güçlü olan pek çok hayvan gibi kendilerini korumaları oldukça zordur. Bunun için sahiplerine çok bağlı olup daima şefkat ve merhamet beklerler. 

 Balıklı kedi maması tanıtıma geçmeden marka ve fiyatlarını tanıtmadan önce, kısaca kedi bakımı temizliği ile doğru mama seçiminin faydalarından bahsetmeyi yerinde görüyoruz. 

 Öncelikle kedilerimizin bakımı ve temizliğinden bahsedelim kedilerimizin oldukça hassas dönemleri vardır. Örneğin cinsel açıdan çok istekli oldukları dönemler, bu dönemler kediler farklı kedilerle temas kurup bu hayvanlardan çeşitli deri hastalıkları ve parazitler bulaştırabilirler bu durum, hem onların ciltlerine hem de sizlerin evinize bulaştırılabilir. Bu sebeple kedimizi dışarıdan eve alırken hemen yıkamalıyız. Ayrıca tüylü her hayvan gibi tüy döken kediler, bu dönemlerinde kaşınma satılık rottweiler ihtiyacı hissederler, kendilerini kaşıyıp tırnaklarıyla derilerini incitirler, tahriş ederler böylece bunun da oluşturacağı, hastalıklar psikolojik bir problem yaratabilir. 

 Bu hususları belirttikten sonra doğru mama seçimi ve balıklı kedi mamasının faydalarından bahsedelim. Doğru mama seçimi için değinilmesi gereken hususlar şunlardır. 

Açık satılan kedi mamaları; açıkta satılan kedi mamalarının farklı etkileri olabilir. Elbette doğal olarak hepimiz bir takım maddi problemleriyle karşılaşabiliriz. Öğrenci veya ev hanımı olduğumuz için ay sonunu çıkaramayabiliriz. Bu sebeple açık mama almak durumunda kalırız. Bunu yaparken dikkat etmemiz gereken hususlar şunlardır. Birincisi mutlaka güvendiğimiz birinden almalı güvenmediğimiz dükkânlardan alışveriş yapmamalıyız. Çünkü isteyerek veya istemeyerek tarihi geçmiş mamalar satabilirler. Sizler de üzerinde tarihini göremediğiniz için kedilerinize yedirip çeşitli sağlık problemlerine yakalanmasına sağlayabilirsiniz. Değinilmesi gereken bir başka hususta açıkta satılan mamaların farklı mamalarla karıştırılarak satılmasıdır. Bu da kedinizi her hangi bir yerden bulamayacağınız ürünlere alışmasına ve istediğinde bulamamasına yol açacak ya da sağlığını olumsuz yönde etkileyecektir. 

 Bu konuları açıklandıktan sonra balıklı kedi mamalarının faydalarından bahsedelim. Balıklı kedi mamaları içinde bol miktarda protein olduğu için özellikle eğitimli olarak yetiştirmek istediğiniz kedilere bol miktarda yedirebilirsiniz. Kedinizin zihinsel gelişimini artıracak ve daha zeki olmasını sağlayacaktır. Önereceğimiz markalar ise pro plan ve pro line gibi markalardır. Somon veya ton balıklı çeşitli markaları bulabilirsiniz. Fiyat olarak ise ortalama 50 lira ile 90 lira arasında genel olarak 75 lira ortalamada ürünler bulabilirsiniz. 

 Yalnız hem balıklı hem de diğer kedi mamalarını alırken dikkat etmeniz gereken bir mesele vardır. bazı kötü niyetli kişiler ucuz  satılık rottweiler yavrusu mamalar üretebilmek için et ürünleri yerine sakatat ürünleri kullanmaktadır. Bu sakatatlar da belli bir süre sonra kokup hem sizleri hem de kedilerinizi rahatsız edeceğinden içinde bol miktarda tuz koymaktadırlar. Bu tuzlar da ileri yıllarda kedilerinizin çeşitli böbrek hastalıklarına yakalanmasına ve rahatsızlanmalarına yol açabilir. 

  Bu hususları belirttikten sonra, uyarı yapmamamız gereken bir diğer konuyu belirtelim. O da sokakta yaşayan hayvanların durumudur. Hem sokakta yaşayan kediler hem de köpekler son derece muhtaç hayvanlardır. Çoğu zaman aç olarak uyumak zorunda kalabilirler. Bu sebeple kedilerimize aldığımız fakat alışkın olup yemediği ürünler varsa bu ürünleri mutlaka dışarıda yaşayan bu hayvanları vermeli kesinlikle ziyan etmemeliyiz. 

  Özet olarak balıklı kedi mamaları özellikle eğitimli olarak yetiştirmek istediğiniz kedileriniz için oldukça önemlidir. Bu mamaları güvenle kullanabilirsiniz. Fakat belirttiğimiz hususlara mutlaka dikkat etmelisiniz.  

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com’da Blog Oluşturun.

Web sitenizi WordPress.com ile oluşturun
Başla
%d blogcu bunu beğendi: