Balıklı Köpek Konserve Maması 

Balıklı Köpek Konserve Maması 

Köpeklerin sağlıklı bir hayata sahip olmalarının en geçerli yolu, onların yeterli ve dengeli beslenmesini sağlamaktır. Sağlıklı beslenerek günlük besin ihtiyaçları olması gerektiği gibi karşılanan köpekler, daha uzun ömürlü olmakla beraber, daha kaliteli bir hayat sürerler. Köpeklerin beslenmesinin doğru sağlanmasının temel bazı kuralları vardır. Bu kurallara uyularak, köpeklerin sağlıklı beslenmesi sağlanabilir ve köpeklere kaliteli bir yaşam sunulabilir. 

Köpeklerin ihtiyacı olan besin gruplarını, yeterli ölçüde almalarının sağlanması, onları hazır köpek mamalarıyla beslemekle ilgilidir. Profesyonelce hazırlanan bu mamaların, köpeklerin günlük ihtiyaçlarının ve her yaştaki rottweiler köpeğin özelliklerinin belirlenerek hazırlanması, sağlıklı beslenme kaynağı olmalarının en büyük sebebidir. Köpeklerin, köpek mamaları ile sağlıklı beslenmeleri söz konusu iken, farklı şekillerde beslenmesi oldukça sakıncalıdır. 

Gerekli besin değerlerini almadan, ihtiyaçları karşılanmadan, sadece köpeğin karnının doyurulması mantığına dayanan bir beslenme, köpeklerin sağlığının bozulmasına neden olan büyük bir hatadır. Evde ki artık yemeklerle beslenen köpekler için bu durum kesinlikle geçerlidir. Ev yemekleri ile beslenen köpekler, tamamen sağlıksız koşullarda beslenmekte ve ev yemeklerinde köpeklere fazla gelen kalori nedeniyle de, obezite riskini taşımaktadırlar. Obezite sorunu yaşayan köpeklerin sağlıkları ciddi derecede tehlikededir. Köpeklerin obezite sorunu yaşamaması için gerekli önlemlerin alınması ve fazla beslenmesinin önüne geçilmesi, bir köpek sahibinin büyük sorumluluklarından biridir. 

Köpekler için mama seçimi yaparken çok dikkatli olmak gerekecektir. Çünkü, piyasada bulunan köpek mamalarının birçoğunun içeriği, kalitesiz ve zararlı maddelerden oluşmaktadır. Köpek sağlığı için kaliteli bir köpek satılık yavru rottweiler maması seçimi şarttır ve bu seçim yapılmadan önce kaliteli bir köpek mamasının nasıl olması gerektiğinin bilinmesi önemlidir. 

 Kaliteli Bir Köpek Mamasının Özellikleri Nelerdir? 

  1. Kaliteli köpek mamaları, en az % 40 oranında et içermelidir. Etçil hayvanlar olan köpeklerin, etlerden aldığı proteinin miktarı önemlidir. Mamada bulunan protein miktarının yüksek olması, mamanın kalitesini artıran en büyük özelliklerden bir tanesidir. 
  1. Kaliteli köpek mamalarında tahıl bulunmamalıdır. Tahıl köpeklerin beslenmesinde olmaması gereken bir besin grubudur. Tahıllı mamalar, yüksek oranda karbonhidrat içerirler ve karbonhidrat köpeklerin satılık rottweiler yavrusu beslenmesinde en son ihtiyaç duyulan besin grubudur. Yüksek tahıl oranı, mamanın et oranını da düşürecektir. Tahıllar köpekler için kalitesiz ve sindirilebilir özelliği az olan ürünlerdir. Köpeklerde, sindirim problemlerinin oluşmasına, obezite ve devamında diyabet gibi ciddi hastalıklara neden olabilmektedirler. Bu nedenlerden dolayı da, tahıllar köpek mamasında kesinlikle tavsiye edilmezler. 
  1. Kaliteli olan köpek mamalarında et yan ürünleri, kanatlı proteini, tavuk unu gibi ürünler bulunmaz. Bu ürünlerin temel özelliği, hayvanların, yenmesi sağlıksız olan, kan, gaga, tüy, kanat gibi kalitesiz maddelerden oluşmasıdır. Son derece sağlıksız olan bu ürünlerin köpek mamalarında kullanılmasının nedeni, oldukça ucuz olmaları ve mamanın maliyetini düşürmeleridir. 
  1. Hayvansal yağlar, hayvansal proteinler ve dijest gibi ürünlerde, aynı et yan ürünlerinin içeriğine sahip, kalitesiz ve sağlıksız ürünlerdir ve kaliteli bir köpek mamasında olmaması gereken ürünlerdir. 

Piyasada bulunan birçok köpek mamasının içerikleri birbirinden farklıdır. Maddeler halinde temel olarak sıraladığımız kaliteli mamada olması gereken özellikleri sağlayan mamalar, genel olarak kaliteli olarak kabul edilirler. Bunlar dışında farklı içeriklerde hazırlanan köpek mamalarının içerdiği vitamin ve mineral dengelerinin de analiz edilmesi gerekir. Balıklı köpek konserve maması, farklı bir içeriği olan mamalardan biri olarak karşımıza çıkar. Aslında çoğu köpek mamasında bulunan Omega-3 ve 6 vitaminleri, balık içerikli mamalarda, daha yoğun oranlarda vardır ve bu durum köpek sağlığı için olumlu bir özelliktir. Özellikle yaz aylarında tercih edilebilecek balıklı mamalar, gerekli şartları sağlıyorsa, köpekler için besin deposudur. 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com’da Blog Oluşturun.

Web sitenizi WordPress.com ile oluşturun
Başla
%d blogcu bunu beğendi: