Benefit Kedi Maması 

Benefit Kedi Maması 

Neredeyse tüm insanlar, özellikle çocukluk dönemlerinde, kendilerine ait bir evcil hayvan olmasını arzu etmişlerdir. Hayatının farklı dönemlerinde herkes az ya da çok bu tecrübeyi edinmiştir. Ancak birçok kişi günümüzde, sadece rottweiler çocukluk hevesi ile değil, hayatının bir parçası olarak ya da ailesinin bir ferdi misali evcil hayvan beslemektedirler. Beslenen evcil hayvanların başında gelen ise masumiyetleri ve iyi birer yoldaş olmaları sebebi ile kedilerdir. Hatta birden fazla kediyi aynı anda besleyen ve hayatının büyük bir bölümünü kedilerinin bakımına ayıran birçok kişi bulunmaktadır. 

Kediler özgür bir ruha sahip olduklarından bazen onları kontrol etmeniz zor olabilir, özellikle evinize yeni getirdiğiniz bir kedi sizin ona hazırladığınız ortamı beğenmeyip kendisine göre değişiklikler yapmak isteyebilir. Örneğin uyuması için sizin hazırlamış olduğunuz minderi beğenmeyip gözüne kestirdiği küçük koltuğunuzu kendisine yatak ilan edebilir ya da sizin ona aldığınız tırmalama tahtası yerine koltuklarınızın kenarını bu iş için kullanabilir. Hatta sizin ona seçip hazırladığınız bir oyuncakla oynamayıp kendisine oyuncak olarak sizin örgü yumağınızı seçebilir. İçindeki avcı ruhu ortaya çıkarmak için evin içerisinde yakaladığı bir böcek yada sineği size gösterip onunla gurur duymanızı isteyebilir. Kısacası kedinize ön hazırlık yaparken bunları göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.  

Kedi bakımında dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan birisi de mama seçimidir. Doğru mamayı seçmek kedinizin sağlıklı gelişimi için oldukça önemlidir. Kendimiz için yiyecek seçimi yaparken nasıl en sağlıklısını en lezzetlisini seçmeye özen gösteriyor, ince eleyip sık dokuyorsak kedimizin besini için de aynı özeni göstermemiz gerekmektedir. Kedilerin doğumundan yaşlılığına kadar farklı dönemlerinde farklı tür mamalar seçilmesi gerekmektedir. Mamanın içeriği detaylı satılık rottweiler yavrusu  bir şekilde incelenmelidir. Bu inceleme yapılırken de protein oranının yüksek, mısır ve pirinç gibi tahıl ürünlerinin az hatta mümkünse hiç olmadığı, yağ oranının genç kediler için yüksek, yaşlı kediler için az olduğu ürünler tercih edilebilir. Bununla beraber balık içerikli mamalar kedilerimizde tüy dökümünü azaltıp daha parlak tüylere ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlarken tavuk içerikli mamalar ise kedilerde birtakım alerjilere yol açabiliyor. Yine mama ambalajı üzerinde “meal by product” ibaresi bulunuyorsa dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu ibare mamanın üretiminde hayvansal ürünler yerine yan ürünler kullanıldığını göstermektedir ki bu da alerjik durumlara yol açabilir. Mama içeriğinde bulunan Taurin maddesi kedilerin üreme sistemlerine destekte bulunduğundan Taurin oranı yüksek mamalar tercih edilebilir. Ancak sindiriminde zorlandıkları selüloz gibi maddeleri içeren mamaları tercih etmek, kedilere rahatsızlık vereceğinden çok da doğru bir seçim olmayacaktır. 

Mama seçimi yaparken içeriğindeki maddelere bakmanın yanı sıra kedimizin fiziksel özellikleri de seçim yaparken göz önünde bulundurulması gereken bir kriterdir. Kedinin erkek ya da dişi olması, kısırlaştırılmasının satılık rottweiler yapılmış olup olmaması, çok zayıf ya da çok kilolu olması, tüylerinin aşırı uzun olup olmaması mama seçerken dikkat etmemiz gereken fiziksel özellik ve kriterlerdendir. Benefit Kedi Maması çeşitleri içerisinde kedinizin yaşına ve fiziksel özeliklerine uygun mamayı çok kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Geniş ürün yelpazesi içerisinde yukarıda saydığımız tüm özelliklere uygun mamaya ulaşabilirsiniz.  

Evimizde bir kedi yetiştirirken onun da ailemizdeki herkes gibi evimizin bir ferdi olduğunu unutmamalıyız. Kendimize ya da sevdiklerimizin bakımına nasıl özen gösteriyorsak kedimizin de aynı oranda ilgiye ve bakıma ihtiyacı olduğunu unutmamalıyız. Kedimizin yavruluk döneminden itibaren bakımı ile ne kadar yakından ilgilenirsek kedimizin yaşam standardını o derece artırmış oluruz ve böylece uzun yıllar dostluklarını hissetmiş oluruz. 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com’da Blog Oluşturun.

Web sitenizi WordPress.com ile oluşturun
Başla
%d blogcu bunu beğendi: