Benefit Kuzulu Pirinçli Mini Irk Yetişkin Köpek Maması 

Benefit Kuzulu Pirinçli Mini Irk Yetişkin Köpek Maması 

Köpek sahiplerinin mama seçimine çok dikkat etmeleri ve en doğru kararı vermeleri gerekmektedir. Türkiye’de köpeğin ırkına, kilosuna, cinsiyetine, çevre şartlarına, obeziteye olan yatkınlığına ve alerjik durumuna göre birçok marka ve mama çeşidi bulunmaktadır. Özellikle alerjik sorunlar yaşayan köpekler için kullanılan mama çeşitleri önem taşımaktadır. Alerjik sorunlar yaşayan köpeklerin ilk olarak  rottweiler alerjisi olduğu madde veya ürün saptanmalı ve sonra alerjik durumuna göre mama seçimi yapılmalıdır. Bu konuda veteriner yardımı alarak alerji testleri yaptırılabilmektedir. Özellikle patisini veya kuyruğunu çiğneyen köpeklerde mamaya karşı bir alerjik sorunla karşı karşıya kalınabilmektedir. 

Mama seçimi yaparken ürünün içeriği dikkatli bir şekilde incelenmesi gerekmektedir. Birçok mamanın içerisinde köpeklerin doğasına aykırı besinler bulunmaktadır. İlk olarak mama içerisinde yeterli miktarda et çeşitleri bulunmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. İçerisinde hayvansal türevler yada tavuk ürünleri gibi ibareler bulunan mamalardan uzak durulması önerilmektedir. Mısır gluteni, kamış pekmezi, mısır şurubu, gibi zararlı şekerli gıdaların mama içeriğinde bulunmaması önemlidir. Mama içeriğinde katkı maddelerinin bulunmaması gerekirken, eklem ve sindirim sisteminin korunması amaçlanmalıdır. Özellikle üzerinde Super Promium yazan mamalar tercih edilmelidir. 

Mamanın taze olmasına ve raf ömrünün geçmemiş olmasına dikkat edilmesi gerekmekte ve tarihi geçmiş mamalar köpeğinizin sağlık ve sindirim sorunları çekmesine neden olabileceği unutulmamalıdır. Dikkat edilmesi gereken diğer bir konu da mamanın belli aralıklarla değiştirilmesi gerektiğidir. Uzun süre aynı mamanın kullanıldığı köpeklerde farklı tatlara mesafeli durdukları ve bu durumun bazı sorunlara neden olduğu gözlemlenmektedir.  

Benefit Kuzulu Pirinçli Mini Irk Yetişkin Köpek Maması tam ve dengeli bir beslenme sunmaktadır. Özellikle küçük ırk köpekler için üretilmiş olan mama aynı zaman da hamile ve emziren köpeklerin ihtiyaçlarını karşılayabilmek için yeterli özelliklere sahiptir. Köpeğinizin günlük ihtiyaç duyduğu enerji ihtiyacını karşılayacak yeterliliğe sahip olan mama köpeğinizin diş ve çene yapısını koruyan dokuya rottweiler yavrusu sahiptir ve yeterli büyüklükte parçalardan oluşmaktadır. Mama sağlıklı iskelet ve kas yapısını korumak amacıyla kalsiyum, fosfor ve selenyum içermektedir. Mini ırk köpekler için üretilen mama köpeklerin ihtiyaç duydukları aminoasitleri ve vitaminleri yeterli oranlarda içermektedir. 

Benefit Kuzulu Pirinçli Mini Irk Yetişkin Köpek Maması içeriğinde bulundurduğu omega 3 yağ asitleri, vitamin B, vitamin A, çinko ve biotin ile köpeğinizin tüy ve deri yapısının korunması amaçlanmaktadır. Mamanın içeriğinde hastalıklara karşı direnci arttırmak amacıyla Beta Glukan içermektedir. İçerisinde bulundurduğu Yucca özü katkısı ile köpeğinizin dışkısında meydana gelen kötü kokuyu azaltılmaktadır. Vitamin katkıları ile zenginleştirilen mama bağışıklık sistemini ve köpeğinizin sağlığını korumayı amaçlamaktadır.  

Benefit Kuzulu Pirinçli Mini Irk Yetişkin Köpek Maması %40 oranında et ve et ürünleri içermektedir. İçerisinde bulunan diğer besinler tavuk yağı, pirinç, mısır, mayalar, aromalar, mineraller, buğday, buğday kepeği, kurutulmuş satılık rottweiler şeker pancarı, protein ekstraktları, antioksidanlar, vitaminler, koruyucular, organik selenyum ve çinko, yucca özü ve son olarak biotin içermektedir.  

Benefit Kuzulu Pirinçli Mini Irk Yetişkin Köpek Maması köpeğinizin su ihtiyacı düşünülmeli ve mutlaka su ile tüketilmelidir. Mama paketinde yer alan günlük tüketim miktarı göz önüne alınarak köpeğinizin ağırlığı ve günlük beslenme miktarı tablosundan yararlanılması gerekmektedir. Bazı koşullarda mama miktarı arttırılabilmekte ve azaltılabilmektedir. İhtiyaca göre belirli günlerde ıslak mama ile desteklenmesi köpeğinizin sağlığı için faydalı olacaktır. Özellikle su miktarının karşılanabilmesi için önemlidir.  

Mama kuru ve serin bir yerde güneş görmeden ve hava almadan saklanmalıdır. Tüketim tarihi geçmiş mamayı kesinlikle köpeğinizin tüketmesine izin vermemeniz gerekmektedir.  

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com’da Blog Oluşturun.

Web sitenizi WordPress.com ile oluşturun
Başla
%d blogcu bunu beğendi: