Better Daybyday Tavuklu Yetişkin Köpek Maması 

Better Daybyday Tavuklu Yetişkin Köpek Maması 

Yetişkin Dönem Demek Ergenlik Dönemi Demektir ; 

Günlük besin ihtiyaçlarını karşılamak için evcil hayvan sahiplerine düşen bir takım görevler vardır. Canlıların herhangi bir mama ya da besin ürünü vermeden önce gıda testi ve alerji testleri uygulanmalıdır. Bu testler köpeğin hangi besin ve besin bileşenlerine hassas olduğunu ortaya çıkarırken, sağlıklı rottweiler gelişimini engelleyecek maddelerin kullanılmamasına dikkat edilmesi için önlem alınmış olacaktır. Özellikle yetişkin köpekler, ergenlik evresinin içindedirler. Bu dönemde aşırı besin tüketimi ve besin ayrımı olmaksızın yeme içme ihtiyacı duyulacaktır. Ev ortamındaki köpeklerin sahipleri, bu dönemde bu testleri uygulaması gereklidir. Aksi taktirde evcil hayvanlar günlük olarak sürekli bir fizyolojik ve biyolojik rahatsızlık içinde olacaklardır. 

Bu dönemde yağ ve karbonhidrat değerleri azaltılmış protein ve mineral destekli besinler tüketilmelidir. Özellikle kalsiyum içerikli gıdaların hem katı hem sıvı bileşenlerinin tüketimi sağlanmalıdır. Bu dönemdeki köpeklerin kemik ve kas sistemi düzenli olarak büyüme ve gelişim göstermektedir. Bu sebepten dolayı seçilen besin ve besin ürünleri kalsiyum ve protein ağırlıklı olmalıdır. İdeal kiloyu korurken, yağlanmayı azaltıp, obezite ve diyabet gibi hastalıkların en aza indirilmesi amaçlanmıştır. 

Mama İçeriği Hakkında Bilinmesi Gereken Önemli Detaylar ; 

  • Tavuk eti ve tavuk yağı içerikleri ile yetişkinlik dönemindeki köpeklerin günlük protein ihtiyacını karşılamaktadır. Tavuk proteinleri ile kemik ve kas dokusundaki güçlenmeyi etkin hale getirdiği görülecektir. 
  • Düzenli kullanıldığı süre boyunca mama içeriğindeki besin ve besin bileşenlerinin etkisini ve faydasını 1 hafta içerisinde evcil satılık rottweiler hayvanlar üzerinde görülmesine neden olacaktır. 
  • Ambalaj üzerindeki besin tablosu içeriklerin de köpeklerin kilosu ve yaşlarına göre günlük verilecek mama miktarı belirtilmiştir. Köpeklerin yaşadığı çevre, aktiflik durumları, hastalık durumları, kısırlık durumlarına göre bu miktarlar kontrollü ve düzenli bir şekilde değiştirilebilir. 
  • Kümes hayvan etleri ile tam ve dengeli mama içerikleri yakalanmıştır. Kümes hayvanı kanat etleri, kümes hayvanı yumurta çeşitleri ve yağ proteinleri ile kolesterolün düzenli işleyişine sebep olduğu görülmektedir. 
  • Tamamen organik olan, içerisinde hiçbir katkı maddesi, tatlandırıcı, renklendirici, GDO’lu ürünler ve kimyasal besin bileşenleri bulunmamaktadır. 
  • %0 tahıl oranı ile tahıl gluteni alerjilerine karşı önlem alındığı görülmektedir. 
  • Doğal şeker ihtiyacını karşılamak için organik yollardan işlenmiş şekerpancarı ile günlük karbonhidrat ihtiyacı karşılanırken, pancar posası ile doğal oksidanlar vücuda alınmış olur. 
  • Deniz canlıları ile omega 3 ve omega 6 yağ asit ihtiyaçları da karşılanmış olacaktır. 

Mama İçeriğindeki Besin Ve Besin Bileşenleri Nelerdir ? 

  Taze kurutulmuş tavuk etleri, tavuk yağları hidrolize edilmiş, tavuk proteinleri, kümes hayvan etleri, kümes hayvan yağları, hayvansal yağ proteinleri, hidrolize edilmiş kıkırdak ekstreleri, hindi eti kurutulmuş, sığır eti, sığır rottweiler yavrusu ciğeri, sığır yağı, sığır eti proteinleri ve hidrolize edilmiş yağları, kurutulmuş havuç, kanatlı hayvan yağları ve eti, somon balığı, somon balığı yağı, somon balığı unu, somon balığı yağ proteinleri, şekerpancarı küspesi, pancar posası, hindiba otu, hindiba özü ve kökü, bira mayası, yaş maya, kuru maya, ham yağlar, ham proteinler, ham lif, ham selüloz, kalsiyum ve mineraller, fosfor, sodyum, sodyum klorür, klorid, potasyum bileşenleri, potasyum, potasyum klorür, magnezyum, manganez, mangan, omega 3 ve omega 6 yağ asitleri. 

  Better DAYbyDAY Tavuklu Yetişkin Köpek Maması kullanım miktarı olarak tavsiye edilen günde 3 öğündür. İçeriğindeki zengin ve doğal protein içerikleri ile %60 oranında besin ihtiyacını karşılayacaktır. Yetişkin köpekler için et suyu, protein destekli sıvı gıdalar ve taze su ile tüketilmesi önerilmiştir.  

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com’da Blog Oluşturun.

Web sitenizi WordPress.com ile oluşturun
Başla
%d blogcu bunu beğendi: