Better Kedi Maması 

Better Kedi Maması 

Evcil hayvanlar günümüz dünyasında en önemli hayat arkadaşlarımıza hızla dönüşmekte gün geçtikçe, bu sevimli canlılar tüm ihtiyaçlarında tamamen bize bağımlı olarak hayatta kalabilmektedirler.Bu evcil hayvana rottweiler sahip bireyler evcil hayvanlar için çoğu kez bir şans olmakla birlikte kimi zamanlarda yalnış uygulamalar neticesinde bir dezavantaja dönüşebilmektedir. 

Evcil hayvanlar arasında hiç şüphesiz kediler ön sıralarda yer edinmektedir. Bu küçük tatlı evcil ve karnivor (etçil) hayvanlar bizim tercih ettiğimiz besinlerle yetinmek zorundadırlar. Bu etçil hayvanların vejetaryen beslenmesini beklemek bilgi kirliliğinden kaynaklı bir sorundur. Elbette çaresiz evcil bu etçiller zorunlu hallerde vejetaryen bir beslenmeyi bile kabullenebilmektedirler. Bitkisel besinlerin zorunlu ve tek başına kullanılması etçillerde ciddi metabolik beslenme bozukluğuna bağlı rahatsızlıklara yol açabilecektir. Bunun yanında ciddi davranış farklılaşması da uzun süreli yanlış beslenme alışkanlıklarında çoğunlukla görülen bir durum olarak kendini göstermektedir. 

Yanlış beslenme alışkanlıklarında en yaygın olanı ise maddi yük getirmeyen ev yemeklerinin fazlasının evcil hayvanlar ile paylaşılmasıdır. Bu uygulamalar çoğu kez evcil hayvanımız için besin içeriği bakımından eksik satılık rottweiler yavrusu kalmaktadır. Diğer bir yanlış uygulama ise içeriğine dikkat edilmeden temin edilmiş evcil hayvan mamalarıdır. 

Tüm evcil hayvanlar için olduğu gibi sevimli etçil kedilerimiz de en uygun içeriğe sahip mamaları fazlasıyla hak etmektedirler .Better Kedi Maması bu noktada sizlere en uygun seçenek olacaktır. Better Kedi Maması uzman denetiminde hazırlanan zengin içeriği ile hiç şüphesiz vazgeçemediğiniz bir kedi maması olacaktır. Better Kedi Maması içeriğinde bulunan besinlerden ve bu besinlerden kısaca bahsedecek olursak;  

Better Kedi Maması içerisinde özenle seçilmiş sığır ve tavuk etleri bulunmaktadır. Bir etçil için sığır ve tavuk eti zengin protein içeriği nedeni ile önem arz etmektedir. Etçil metabolizmasında yapıcı onarıcı olarak görev alan proteinler yenilenme sürecinin hammaddesi olarak görev almaktadırlar. Ayrıca etçil metabolizmasında düzenleyici olarak görev alır hayvansal kaynaklı proteinler. 

Kedi metabolizmasında enerji verici olarak karbonhidratlardan sonra trigliseritler (Lipitler = yağlar) ikinci sırayı almaktadırlar. Kedi metabolizmasında hayvansal kaynaklı doymuş yağ asidi içeren bu trigliseritler önemli bir yer edinmektedirler. Bu doymuş yağa asitleri sığırlarda ve tavuklarda yeteri seviyede bulunduğu bilimsel bir gerçekliktir. Ayrıca yağlar yapıya katılmaları sebebi ile de yapıcı onarıcı olarak da görev almaktadırlar. 

Elbette sevimli hayat arkadaşımızın ihtiyacı sadece hayvansal kaynaklı besinler değildir. Hayvansal kaynaklı besinlerle birlikte bitkisel kaynaklı besinlere de ihtiyaç duymaktadır. Şöyle ki bağırsak sistemi destekçisi olan lifli besinler Better Kedi Maması içerisinde ziyadesi ile bulunmaktadır. 

Kediler için doğadaki 20 çeşit aminoasitten (proteinlerin yapı taşıdır aminoasitler) bir kısmının besin yolu ile alınması zaruridir. Kedimizin satılık rottweiler ihtiyacı olan bu aminoasitler mama içerisinde asgari ihtiyaçtan fazla olacak şekilde mevcut bulunmaktadır. 

Doğal antioksidan (doğal metabolizma ile ortaya çıkan hücrelere zarar veren molekülleri engelleme özelliğine sahip organik bileşikler) görevi ile bağışıklığı güçlendiren vitaminler Better Kedi Maması içerisinde bulunan olmazsa olmazlardandır. 

Better Kedi Maması içerisinde kedilerinizin ihtiyaç duyduğu deniz ürünlerini karşılamak üzere %6 oranında ton balığı eti ve somon balığı eti bulunmaktadır. Zengin A vitamini içeriği ile bilinen havuç ise %4 oranında bulunmaktadır. 

Better Kedi Mamasının Analiz Değerleri : Nem % 8, Protein % 32, Yağ % 11, Lif % 3, Kül % 8,8 Kalsiyum % 1,04, Fosfor % 1, Lizin % 1,36 , Methionin % 0,4 olarak ölçülmüştür. 

Better Kedi Maması ürün özellikleri içerisinde göze çarpan hususlar olarak ise: Karbonhidrat ve lif ihtiyacını karşılamak üzere tahıllı, ithal olarak üretilen, biftek sebze ve tavuk aromaları kedinize uygun bir aramoya sahip, ekstra paket koruması ile tazeliğini kaybetmeyen bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com’da Blog Oluşturun.

Web sitenizi WordPress.com ile oluşturun
Başla
%d blogcu bunu beğendi: